84 изявени ученици и 11 заслужили учители ще бъдат наградени в Мездра на 24 май

22-05-2020     0      232

По случай Деня на българската просвета и култура и на славянската писменост - 24 май, Община Мездра ще награди 84 ученици с изявени дарби и творчески заложби за постигнати от тях успехи на международно и национално ниво в областите „Наука и техника“, „Изкуство и култура“ и „Спорт“. Те ще получат грамоти за високи постижения и финансови поощрения. Номинираните ученици са определени по предложение на ръководствата на училищата, в които учат.

На церемонията ще бъдат връчени 7 групови награди на спортни и хуманитарни клубове, вокални групи, танцови формации и Център за подкрепа за личностно развитие за постижения през учебната 2019/2020 г.

Специални плакети за цялостен принос в образованието ще получат 11 педагози от общината, които са се пенсионирали през изминалата година. Наградите ще връчи кметът на общината Иван Аспарухов.

Награждаването ще се състои на 24 май 2020 г. (неделя) от 10:00 часа пред сградата на Общинска администрация - Мездра. Предвид извънредната епидемична обстановка в страната, на церемонията ще присъстват директорите на съответните училища и ръководителите на отличените клубове, групи и състави, от които впоследствие изявените ученици ще получат своите награди.

Ученици с изявени дарби и творчески заложби и групови формации, които ще бъдат наградени от Община Мездра по случай 24 май

СУ „Иван Вазов“ - гр. Мездра

Направление „Наука и техника“

1. Александър Цветков.

Направление „Изкуство и култура“

1. Елизабет Виталиева,

2. Киара Пешанова,

Направление „Спорт“

1. Мелани Венциславова,

2. Милен Валентинов,

3. Валентин Гачев,

4. Георги Йорданов,

5. Преслав Павлов,

6. Александра Захариева,

7. Калина Илиева,

8. Валерия Захариева,

9. Виктория Захариева,

10. Леа Николова,

11. Йоана Димитровска,

12. Надин Кръстева.

Групова награда

1. Хандбален отбор - юноши VIII-X клас,

2. Ученици, участвали в Програмата за училища посланици на Европейския парламент 2018/2019.

ОУ „Христо Ботев“ - гр. Мездра

Направление „Наука и техника“

1. Лидия Пешева,        

2. Даниел Коловски,

3. Божидара Каменова,

4. Венимира Кръстанова,

5. Савина Георгиева,

6. Емил Мишовски,

7. Йоана Лиловска,     

8. Виктор Георгиев,

9. Денис Александров,

10. Виктор Нанкински,

11. Йоана Славкова,   

12. Антоан Стоянов,

13. Валерия Стоянова,

14. Памела Петкова,

15. Цвети Георгиева,

16. Виктория Цекова,

17. Ния Димитрова,

18. Цветелина Цонкова,

19. Яница Петкова,

20. Ивелина Кътева.

Направление „Спорт“

1. Елеонора Цинцарска,

2. Каролина-Михаела Цветкова,

3. Александра Драганова,

4. Магдалена Дамянова,

5. Мартина Йорданова,

6. Изабел Стоянова,

7. Тамара Таскова,

8. Мерибел Маринова,

9. Даяна Желязкова,

10. Кристина Христова,

11. Биляна Цинцарска,

12. Деница Симеонова,

13. Цвети Мишонова,

14. Диана Дончева,

15. Мирея Иванова,

16. Христа Ненова,

17. Нора Цветкова,

18. Сияна Стаменова,

19. Нина Петрова,

20. Сияна Митова        ,

21. Даниел Иванов.

ОУ „Св. св. Кирил и Методий“ - гр. Мездра

Направление „Наука и техника“

1. Валентина Пацирска,

2. Киара Иванова,

3. Сиана Иванова,

4. Вероника Динкова,

5. Иван Христов,

6. Никол Георгиева,

7. Христинка Василева,

8. Иванина Ковачева,

9. Ивайло Пенчев,

10. Стилян Драгановски,

11. Александра Еленкова,

12. Лилия Тодорова,

13. Сиана Иванова,

14. Кристина Димитрова,

15. Теодора Тодорова,

16. Боян Радев,

17. Михаил Марковски,

18. Десислава Димова,

19. Петя Маешка,

20. Денислава Владимирова,

21. Кристиан Лилов.

Направление „Изкуство и култура“

1. Стела Петрова,

2. Божидара Тодорова,

3. Тереза Стоянова.

Направление „Спорт“

1. Кристина Бойчева,

2. Цвети Павлова,

3. Петя Маешка.

СУ „Св. Климент Охридски“ - с. Зверино

Групова награда

1. Клуб „БМЧК и приятели на Искърското дефиле“ за удостояването му с почетното отличие „Посланик на доброто 2019“.

Сдружение „Новото поколение на талантите“

Групова награда

1. Вокална група „Litlle Wings“,

2. Танцова формация „Keep it Real“.

НЧ „Просвета 1925“ - гр. Мездра

Групова награда

1. Средношколски танцов състав.

Център за подкрепа и личностно развитие - гр. Мездра

Групова награда

1. Център за подкрепа за личностно развитие - гр. Мездра

Индивидуална награда     

1. Йоана Лиловска.

Учители, които ще бъдат наградени от Община Мездра по случай 24 май за цялостен принос в образованието:

1. Христинка Иванова (ОУ „Христо Ботев“ - гр. Мездра),

2. Емил Драгановски (ПГ по МСС - гр. Мездра),

3. Атанас Георгиев (ОУ „Св. св. Кирил и Методи“ - гр. Мездра),

4. Марина Дончева (СУ „Св. Климент Охридски“ - с. Зверино),

5. Стефанка Илиева (ДГ „Детелина“ - гр. Мездра),

6. Анета Иванова (ДГ „Роза“ - гр. Мездра),

7. Цветанка Ивановска (ДГ „Роза“ - гр. Мездра),

8. Марийка Нацова (ДГ „Роза“ - гр. Мездра),

9. Цеца Кадийска (ДГ „Мир“ - гр. Мездра),

10. Красимира Манчева (ДГ „Мир“ - гр. Мездра),

11. Мая Николчовска (ДГ „Мир“ - гр. Мездра).     

 

 

коментари

Добави своя коментар

Топ снимка


Анкета

Как ви действа пролетта?


  Виж резултатите




Видеo