Жокеи от цялата страна демонстрираха майсторство във Вършец

09-08-2020     0      209

За 8-а поредна година управата на Вършец и местната конна база организираха открит турнир по прескачане на препятствия за купата на Общината. Атрактивното събитие се проведе на състезателен пясъчен плац край града, като част от програмата за Празника на курорта, минералната вода и Балкана.
В надпреварата участваха 38 състезатели от 17 клуба. Любителите на конния спорт се насладиха на майсторството на жокеите, демонстрирано в 4-те кръга. Стюардите, съдиите, гл. секретар и паркур-майсторът бяха от Националната федерация по конен спорт.
Първото изпитание бе X паркур с височина на препятствията 60-70 см, второто изпитание бе за 4-5 годишни коне, деца и аматьори, третото – отворен паркур за 5-годишни и по-възрастни коне и последният кръг – за 6-годишни и по-възрастни коне, 120–125 см бараж.
В първия паркур победител стана Тодора Пелова от Монтана, във втория - Мария Крумова (деца) от ККС „Вършец 2014“ и Валентин Ангелов (аматьори) от Монтана, в третия – Теодор Попов от ККС „Вършец 2014“ и в четвъртия – Димитър Николов от ККС „Калоян 92“.
Призьорите в турнира, заели от І до ІV място в различните категории, получиха купи, медали и парични награди на обща стойност 1 600 лв., осигурени от Община Вършец.