Локо (Мз) стартира зимните си контроли с победа над комшиите от Роман

20-01-2021     0      415
Третодивизионният ОФК Локомотив (Мездра) победи с 4:2 лидера в есенното класиране в ОФГ Враца ФК Искър 1923 (Роман) в първата контрола на двата отбора от зимната им подготовка. Проверката се игра на изкуствения терен на градския стадион в Мездра. Точни за домакините бяха Валдемар Стоянов, Методи Янков, Светослав Валериев и Антонио Йорданов, а за гостите се разписаха Огнян Табаков и Цветан Лазаров.
Локомотивци започнаха по-активно мача и създадоха няколко добри възможности за отбелязване на гол. Малшанс пред противниковата врата обаче имаха Милен Василев и Валдемар Стоянов - на три пъти, а веднъж топката облиза напречната греда след пряк свободен удар, изпълнен от Стоянов. При една от тези ситуации перфектно се намеси стражът на „зелено-белите“ Венцислав Кръстев. Романчани отговориха с опасен изстрел на Огнян Табаков, париран с вещина от вратаря на домакините Ивайло Сайков.
Противно на футболната логика, при една от редките си атаки гостите поведоха в резултата. Това стана в 35-ата мин., когато Табаков се измъкна от защитата на „червено-черните“ и технично изведе романчани напред - 0:1.
Пет минути по-късно Василев намери непокрит в пеналта Валди Стоянов и с удар от движение централният нападател на „железничарите“ възстанови равенството - 1:1.
Десет минути след почивката Методи Янков нахлу на скорост в наказателното поле на съперника и с мощен шут покачи на 2:1. Пет минути по-сетне Светослав Валериев засече с глава центриране от десния фланг на Иван Аспарухов-младши за 3:1.
В 75-ата мин. Цветан Лазаров-Елвиса изненада с техничен изстрел от средна дистанция резервния страж на мездренци Теодор Христов и намали на 3:2. В заключителните минути на двубоя гостите можеха да изравнят, но пропуски направиха Николай Иванов и Цветан Лазаров.
Крайното 4:2 оформи новото попълнение в състава на локомотивци Антонио Йорданов минута преди последния съдийски сигнал.
Съставите на двата отбора:
ОФК Локомотив (Мездра) - Ивайло Сайков (46 мин. Теодор Христов), Цветко Иванов, Генади Петров, Николай Генов (46 мин. Паоло Петков), Митко Красимиров, Гроздан Илиев, Светослав Валериев, Методи Янков (59 мин. Иван Аспарухов-младши), Милен Василев (59 мин. Никола Цолов), Валдемар Стоянов (кап.) и Антонио Йорданов.
ФК Искър 1923 (Роман): Венцислав Кръстев, Теодор Иванов, Емил Тодоров, Николай Иванов, Георги Петков, Марио Иванов, Огнян Табаков, Николай Методиев, Цветан Цветанов, Теодор Лазаров и Цветан Лазаров (Владимир Стоянов, Лазар Иванов, Любослав Ангелов, Виктор Стоянов).
Следващата контрола на Локо (Мездра) e с юношите старша възраст на Витоша (Бистрица) - девети на полусезона в Елитната група U19. Проверката е в събота, 23 януари, от 14:00 часа на изкуствения терен на градския стадион.
Същия ден ФК Искър 1923 (Роман) ще „свери часовниците си“ в Монтана с Пъстрина 2012 (Николово)