Нови успехи на водещите мездренски атлети

06-10-2022     0      169

Националната рекордьорка в маратона (2:29:23 ч.) Милица Мирчева и нейният треньор Йоло Николов (СКЛА Атлет - Мездра) спечелиха бягането при жените и мъжете във второто издание на шосейния пробег „Перник рън“ от националната верига „Рън България 2022“, който се проведе на 1 октомври.
Мирчева беше най-бърза при дамите - тя пробяга 12.5 км дистанция за 43:03 мин., а Николов триумфира при силния пол с време 40:21 мин. Така двамата не само защитиха своите титли от миналата година, но подобриха и рекордите си на трасето: Милица с 44 секунди, а Йоло с 26 секунди.
На второ място при жените се нареди тяхната съотборничка Таня Димитрова с 50:09 мин., а другата представителка на мездренския клуб - Христина Тушева, е девета с 56:24 мин. Младата надежда на СКЛА Атлет Мартин Балабанов стартира, но не завърши при мъжете.
В щафетните бягания на 2х6.25 км (1 мъж и 1 жена) Милица спечели втора победа в тандем с Иван Андреев с общ резултат 45:01 мин.
Междувременно две седмици по-рано, на 18 септември, Милица Мирчева и Йоло Николов спечелиха по-късата дистанция - полумаратона, в третото издание на Маратон „Кюстендил“. Милица беше без конкуренция в бягането на 21 км при жените и финишира първа с 1:18:50 ч., а Йоло победи при мъжете с 1:11:06 ч. Миналата година Мирчева и Николов станаха победители на класическата дистанция от 42.195 км във второто издание на маратона.
В рамките на Маратон „Кюстендил 2022“ се проведоха също Балканиадата по маратон от спортния календар на Асоциацията на Балканските атлетически асоциации (АБАФ) и Националният шампионат по маратон от спортния календар на Българската федерация по лека атлетика (БФЛА).
Сребърен медал при мъжете в Балканиадата и бронзов медал в Националния шампионат завоюва миналогодишният национален шампион в тази дисциплина Мирослав Спасов (СКЛА Атлет - Мездра) с време 2:27:48 ч. Балканската титла спечели представителят на Турция Онур Арас с 2:26:06 ч., а шампион на България стана угандиецът Исмаил Сенанджи (Евър - Варна) с 2:26:37 ч.
Мирослав Гетов, снимки: Антон Узунов, Десислава Комарова, Ивайло Дончев