Пием, пеем, сядаме зад волана и... убиваме

25-06-2026     0      100

Как я докарахме дотук? Пътищата ни не са нормални - с компромисен асфалт, който изчезва при първия порой. Шофьорските ни книжки в доста случаи са купени и водачите не са преминали курс или не са си взели изпита. Някои от тези, които пък са го взели или се напиват, или се дрогират и пътуването из българските пътища не е безопасно. 

Сигурно има и още, но и това е достатъчно. Защото всеки ден чуваме за станали катастрофи  и често загинали пътници. Доста време институциите са харчили средствата за осигуряване на безопасно движение  за други дейности, а проблемите на пътя са се задълбочавали все повече и повече. Не на последно място е и фактът, че някои хора дори сядат зад волана без документ за правоспособност. Карат по земни пътища, но и там стават катастрофи. Например, на 24.06.2026г., около 23.55 на земен път в местността “Лиляшка могила“ във Враца самокатастрофирал в скат и се преобърнал лек автомобил,  управляван от 30-годишен мъж от село Манастирище. Убит е 39-годишен мъж от гр.Враца, пътник в автомобила. Установено е, че водачът е неправоспособен и е шофирал след употреба на алкохол -  1,33 промила. Образувано  е досъдебно производство.

 

  

 

 

 

коментари

Добави своя коментар